« Lipanj 2020 »

Obavijest o povratku u školu
Autor: Ivana Šakić, 5. 5. 2020.

Obavijest o povratku u školu

Poštovani roditelji/skrbnici/ udomitelji i učenici razredne nastave,

srdačno Vas pozdravljam u ime svih djelatnika naše Škole i nadam se kako ste nam dobro.

Prvo bih zahvalio svim učiteljima, učenicima i roditeljima na velikom trudu, volji i radu u nastavi na daljinu. Znamo kakve smo poteškoće imali u početku virtualne nastave, ali nas to nije obeshrabrilo, već otvorilo nove vidike, znanja i iskustva. Nadam se kako ćemo se što prije vratiti normalnom, sigurnom i uobičajenom životu te kako će Školu ispuniti dječji žamor, smijeh i veselje.

Obraćam vam se s informacijma koje ste, vjerojatno, već čuli putem medija, o otvaranju škola za učenike od 1. do 4. razreda, i to samo u iznimnim situacijama.

Epidemiološka situacija i preporuke još ne dopuštaju povratak u učionice za sve učenike u punom obimu.

Nastava u našoj školi bit će organizirana samo u iznimnim slučajevima za djecu koja moraju ispunjavati sve uvjete prema preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo ( nalazi se u prilogu Izjava).

Ukratko:

1. oba roditelja rade i ne mogu zbrinuti dijete na siguran način

2. dijete nema kroničnih bolesti

3. nijedan od ukućana nije kroničan bolesnik

4. nijedan od ukućana nije stariji od 65 godina

5. nijedan od ukućana nije u samoizolaciji ili karanteni  ili povećanom riziku zaraze virusom Covid-19

6. dijete nema povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili druge simptome bolesti poput gripe ili prehlade i slično

U slučaju da dijete ispunjava sve navedene uvjete i roditelji/ staratelji/udomitelji žele da učenik dolazi na nastavu u školu, oba roditelja/staratelja/udomitelja će u srijedu 6. svibnja 2020. godine doći osobno u školu i potpisati IZJAVU u kojoj jamče kako su ispunjeni svi navedeni uvjeti o pohađanju nastave učenika u školi te da će se pridržavati svih propisanih epidemioloških mjera koje se odnose na boravak djeteta u školi.

Naglasio bih kako će se nastava od 11. svibnja 2020.godine izvoditi po Mješovitom modelu u kojoj se kombinira informacijsko-komunikacijska tehnologija, Škola na trećem i nastava uživo u razredu.

Također bih naglasio kako povratak u Školu ne znači povratak učenika u svoje razrede sa svojim učiteljem, a isto se odnosi i na produženi boravak.

Prema Uputama HZJZ-a u učionici u pravilu ne može biti više od 9 učenika u prvom razdoblju od dva tjedna.

Ukoliko je broj učenika koji su prijavljeni za dolazak u pojedini razredni odjel prekobrojan i ne postoji mogućnost da se osposobi novi razredni odjel, morat će se postaviti prioriteti prema kojima će učenici biti na nastavi.

Nakon formiranja skupina učenika koji će pohađati nastavu u školi od 11. svibnja 2020. godine neće biti moguće naknadno uključiti novu djecu najmanje idućih 14 dana, a najkasnije do izdavanja novih preporuka HZJZ-a i MZO-a.

Nastava engleskog i njemačkog jezika, vjeronauka, informatike i glazbene kulture i dalje će se odvijati u virtualnim učionicama, kao i do sada, bez obzira ide li učenik u školu ili ne.

Također, za sve ostale učenike koji ostaju kod kuće, nastava se i dalje provodi u virtualnim učionicama kao i do sada.

Siguran sam kako ćete donijeti odluku koja je u ovom trenutku najbolja za vaše dijete.

Ova situacija je veliki izazov za sve nas i zahvaljujem na razumijevanju ovih izvanrednih mjera i podršci koju ste pokazali u proteklom razdoblju.

Ravnatelj:

Tihomir Hideg