« Kolovoz 2020 »

Upisi u prvi razred
Autor: Ivana Šakić, 11. 5. 2020.

OBAVIJEST RODITELJIMA BUDUĆIH PRVAŠIĆA

Poštovani roditelji, od 18. 5. 2020. započinju liječnički pregledi budućih prvašića, a o točnim terminima ćete biti obaviješteni na vrijeme.

Kako bi maksimalno skratili vrijeme zadržavanja djece i roditelja u ambulanti, jako je bitno da dođete s pripremljenom medicinskom dokumentacijom.

Putem poveznice možete pristupiti detaljnim uputama za pregled kao i upitnicima koje ste obvezni ispuniti prije samog dolaska, a ukoliko niste u mogućnosti, tada ih ispunjene trebate poslati na e-mail: kristina.milorad@zzjz-vsz.hr

Poveznica s detaljnim uputama za pregled:

NA PREGLED PONIJETI

- ISPRINTANU I ISPUNJENU IZJAVU (u prilogu i na poveznici)

- ISPRINTAN I ISPUNJEN UPITNIK ZA RODITELJE (u prilogu i na poveznici)

- PRESLIKU CIJEPNE ISKAZNICE ILI ISPIS CIJEPLJENJA OD SVOG PEDIJATRA

- RELEVANTNU MEDICINSKU DOKUMENTACIJU NA UVID (povijest bolesti u slučaju kroničnog oboljenja, nalazi logopeda i/ili psihologa, Rješenje o tjelesnom oštećenju, eventualno mišljenje predškolske ustanove o vrtića razvojnim aspektima djeteta ovisno o kronološkoj dobi)

NAPOMENE

- djeca će se nakon sistematskog pregleda cijepiti - kao i do sada - protiv ospica, zaušnjaka, rubeole i dječje paralize

- djeci se trenutno ne rade laboratorijske pretrage niti pregled stomatologa. Oni koji su to uspjeli obaviti, neka ponesu nalaze, odnosno zubnu putovnicu.

IZNIMNO JE VAŽNO

Pridržavati se TOČNOG VREMENA DOLASKA kako bi se izbjeglo zadržavanje više osoba u čekaonici. Cijeli je proces produljen zbog mjerenja temperature, ispunjavanja upitnika o kontaktu s Covid-19, izoliranim sjedenjem nakon cijepljenja, zračenjem prostorija i dezinfekcijom površina između pacijenata, pa će već i manja odstupanja dovesti do neželjenih gužvi.

U pratnji djeteta može biti samo jedan roditelj / skrbnik. Ukoliko imaju masku za lice i rukavice, bilo bi poželjno da ih roditelji nose (djeca ne moraju).

Priloženi dokumenti:
IZJAVA.docx (12.90 KB)