« Lipanj 2022 »

Ukupno: 199020
Dan sigurnijeg interneta
Autor: Ivana Šakić, 15. 2. 2022.

Dan sigurnijeg interneta

Dan sigurnijeg interneta jedan je od najvažnijih dana u kalendaru informacijske sigurnosti. Obilježava se svake godine, drugog dana u drugom tjednu veljače, a ove godine njegov je slogan

"Zajedno za bolji internet".

Učenici 3. a i 3. b razreda su čitali su slikovnicu "Sigurni s Neticom", upoznali što su to osobni podaci na internetu i da ih ne smiju okolo dijeliti, naučili pristojno komunicirati na internetu i čuvati svoju lozinku.
Svoje znanje su provjerili prolaskom kroz Escape room te su na kraju dobili diplomu.

Učenici 7. razreda su imali zadatak izraditi digitalne plakate na temu Dana sigurnijeg interneta, a neke od plakata možete vidjeti u nastavku.

U 2. razredu  pričalo se o elektroničkom nasilju, podacima koji se ne smiju otkrivati na internetu te su učenici smišljali pravila kako poboljšati sigurnost na internetu. Igrali su igricu Interland u kojoj su blokirali i prijavljivali zlikovce i širili dobre vibracije.

Učenici 5.razreda su učili kako sačuvati privatnost na internetu pomoću postavki koje sami određujemo. Naučili su kako razlikovati slike koje smiju koristiti od onih koje ne smiju. Sve su utvrdili kroz kviz i igrice na e-sferi: osmosmjerka, slagalica, milijunaš, spasimo internet i escape room.

Učenici u produženom boravku razgovarali su o mogućim opasnostima, ali i o savjetima za sprječavanje istih. Također, razgovarali su o digitalnim tragovima koji ostaju iza svakog pojedinca na mreži te su na različitim primjerima prepoznavali poželjna i nepoželjna ponašanja. Uspješni su bili i u nekoliko kvizova te su na kraju izradili i plakat sa savjetima kako svatko može biti uzorni stanovnik virtualnog svijeta.