Dan engleskog jezika
Autor: Ivana Šakić, 13. 5. 2022.

UČENICI POSTALI UČITELJI ENGLESKOG NA JEDAN DAN - Obilježen Svjetski dan engleskog jezika

Povodom Svjetskog dana engleskog jezika, koji se obilježava 23.travnja, napokon smo se, nakon duge dvije pandemijske godine, vratili staroj tradiciji obilježavanja ovoga dana, tako da učenici osmih razreda na jedan dan postanu učitelji engleskog jezika. Klara Dujaković i Emma Ivanji iz 8.a te Mislav Kralj i Matej Orešković iz 8.b bili su "teacheri" u 3. a i 3. b.
Bilo je to još jedno neprocjenjivo iskustvo, promatrati svoje donedavno malene učenike u ulozi učitelja, a bilo je također vrlo zanimljivo gledati reakcije mlađih učenika na starije. Mirno možemo zaključiti da zanimanje učitelja ima budućnost.
Evo što kažu naši "teacheri na jedan dan" o svemu tome:

Mislav Kralj, 8.b:

Bilo mi je zabavno poučavati u nižim razredima. Na početku sam bio nervozan, ali kad smo počeli predavati pustila me trema. Sve u svemu, smatram da je ovo bilo zanimljivo iskustvo.

Matej Orešković, 8.b

Predavati u trećem razredu zapravo je bilo vrlo lagano, očekivao sam da će biti veći izazov. Djeca su bila živahna i pristojna, baš kakva trebaju biti. Na početku sam imao tremu, ali kad sam skontao kako su druželjubiva djeca odmah sam se opustio. Predavao bih opet sigurno...

Emma Ivanji, 8.a

Svidjelo mi se biti nastavnica na jedan dan, bilo mi je jako zabavno. Učenici su bili jako dobri, dragi i zainteresirani. Drago mi je što im je bilo zabavno i zanimljivo na satu.