« Lipanj 2022 »

Ukupno: 199020
Dan ekoškole
Autor: Ivana Šakić, 25. 5. 2022.

22. svibnja

MEĐUNARODNI DAN BIOLOŠKE RAZNOLIKOSTI I DAN EKOŠKOLE

Suradnja učiteljica prirode i geografije i korelacija predmeta i dalje se nastavila kroz novi zajednički projekt šestih razreda - Zaštićena područja RH.

U sklopu projekta učenici su slučajnim odabirom dobili jedno zaštićeno područje u Republici Hrvatskoj. Zadatak je bio napraviti o tom području promotivni plakat koji će dočarati geografska obilježja, prirodne ljepote i znamenitosti. Učenici su istražujući raznu literaturu proučavali zaštićena područja: njihov logo, biljne i životinjske vrste koje tamo obitavaju, mogućnost razvoja gospodarskih djelatnosti, pješačke staze i postojeće biciklističke staze itd.

Osim toga učenici su proučili i pravila ponašanja u takvim područjima te su nam preporučili u koje godišnje doba bi ih bilo najbolje posjetiti.

Kao pravi predstavnici "svog zaštićenog područja" sve su lijepo izložili na zajedničkom nastavnom satu prirode i geografije, a sami su osmislili i slogan kojim bi privukli posjetitelje. .

Svi su plakati simbolično izloženi u holu škole na dan 22. svibnja jer taj dan obilježavamo Dan ekoškole kao i Međunarodni dan biološke raznolikosti.