« Ožujak 2024 »

100. DAN ŠKOLE
Autor: Martina Kopić Hat, 14. 2. 2015.

Dana 12. veljače 2015. godine 4.a razred OŠ Blage Zadre obilježio je 100. dan škole. Stoti dan škole međunarodni je eTwining projekt u kojem je sudjelovalo više od 100 učitelja sa svojim učenicima iz cijele Hrvatske i susjednih zemalja.

Budući da je sve u znaku broja sto, dogovorili smo se da ćemo se taj dan ponašati kao stogodišnjaci i doći u školu odjeveni kao bake i djedovi. Dan  smo započeli  himnom projekta, a zatim smo obojali akreditacije koje  smo stavili oko vrata.

Učiteljica Patricija Burazin je za taj dan isplanirala niz aktivnosti i listića koji su bili prilagođeni 100. danu jer taj dan smo u školu došli bez torbi i knjiga.

Prvo smo imali hrvatski jezik na kojem smo morali pronaći 100 riječi koje sadrže u sebi riječ sto, npr. stopalo, stomatolog, stolar, dostajan… A zatim smo od tih riječi trebali izmisliti priču koju smo zapisali na poseban listić. Iz matematike rješavali smo zadatke množenja brojeva brojem 100. Iz likovne kulture imali smo zadatak nacrtati sebe kao bake odnosno djedove. Da bi nam to bilo što lakše predočiti, učiteljica nas je prošli  tjedan fotografirala  i te slike obradila u posebnoj aplikaciji pa smo svi izgledali kao bake i djedovi. Te fotografije su nas jako, jako nasmijale.

U jednom trenutku uspostavili smo videokonferenciju s OŠ Srdoči iz Rijeke i sprijateljili se s 1.c razredom. Oni su također sudjelovali u ovome projektu te su nam prikazali što su oni danas radili, a mi smo njima izložili naš rad. Druženje smo završili pjevanjem pjesama. Oni su otpjevali himnu svoje škole, a mi smo otpjevali himnu projekta.

Projektu se pridružila i učiteljica Slavica  Cvitanušić koja predaje engleski jezik. Na njenom satu izradili smo plakat koji prikazuje riječ sto napisanu na sto različitih jezika.

Ovaj dan nam je bio jako zabavan, a kako smo se proveli pogledajte na fotografijama.

Učenici 4. a razreda OŠ Blage Zadre

Izvor: www.os-blage-zadre-vu@skole.hr