Dopis agencije VB tours d.o.o.
Autor: Ivana Šakić, 13. 5. 2020.

VB tours d.o.o.

P. Krešimira IV 49

35 000 Slavonski Brod

Tel. / fax: 00385 (0) 35 44 99 11

U Slavonskom Brodu,  12.05.2020.god.

VAŽNA OBAVIJEST – UČENIČKA I MATURALNA PUTOVANJA

Poštovani,

naša poslovnica zatvorena je za rad sa klijentima od 19.03.2020. god. zbog pandemije Covida 19. Cijelo vrijeme bili smo dostupni za sva pitanja i dogovore na mail adresi te telefonima. Ovih dana poslovnica će biti otvorena za rad sa klijentima.

Cijelo vrijeme smo pomno pratili sve odluke Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske, Svjetske zdravstvene organizacije. Po pitanju učeničkih i maturalnih putovanja podsjećamo da je dana 06.03.2020. godine Ministarstvo znanosti i obrazovanja RH  poslalo uputu svim osnovnim i srednjim školama da se sva putovanja ODGODE DO DALJNJEGA. Odgoda se odnosi na termin u kojem će restrikcije prestati biti na snazi i koju apsolutno podržavamo budući da nam je sigurnost i zdravlje putnika na prvom mjestu.

Moramo napomenuti da je u međuvremenu sa dijelom škola dogovoren novi termin putovanja.

Ova obavijest se najvećim dijelom odnosi na otkazivanje putovanja. Hrvatski sabor je dana 07.04.2020. godine donio Odluku o proglašenju Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o pružanju usluga u turizmu. Na osnovu članka 38. a spomenutog Zakona ministar turizma je izdao Pravilnik o načinu korištenja vaučera  za neizvršene ugovore o putovanju u paket – aranžmanu objavljen u Narodnim novinama br. 42/20.

Po tom Pravilniku putnik ima pravo na raskid ugovora o putovanju u paket-aranžmanu po isteku 180 dana od dana prestanka posebnih okolnosti, a organizator za iste, putnicima izdaje vaučer.

Vrijednost vaučera  mora biti jednakovrijedna uplaćenom iznosu za neizvršeni ugovor u paket-aranžmanu, a prema evidenciji organizatora putovanja na dan izdavanja vaučera.

Vaučer se može iskoristiti za zamjensko putovanje u paket aranžmanu. Mora vrijediti najmanje godinu dana od dana izdavanja, u kojem roku putnik može dogovoriti zamjesnko putovanje ili drugu uslugu.

Ako se putnik odluči na povrat sredstava, organizator mora izvršiti povrat uplaćenih sredstava u roku 14 dana po isteku 180 dana od prestanka posebnih okolnosti.

Molimo vas za razumijevanje pošto smo sve svoje obveze prema dobavljačima izvršili (hoteli, muzeji i sl.) plaćajući potvrde rezervacija i ostale ugovorne obveze.

U nadi skorog prestanka ove situacije, zahvaljujemo na razumijevanju i svima želimo dobro zdravlje.

VAŠ VB TOURS D.O.O.