Ukupno: 291977

U iščekivanju svetog Nikole
Autor: Ivana Šakić, 5. 12. 2017.

Draga djeco, ne zaboravite večeras očistiti vaše čizmice!

Priča o svetom Nikoli

Jedna lijepa priča kaže da je Sv. Nikola živio u davna vremena u šumi pored jednog sela gdje je bilo djece koja su bila i bogata i siromašna. Bogata jer su imala roditelje koji ih vole, dovoljno hrane i prijatelje, a siromašna jer nisu imala igračaka ni obuće. Samo su imala po jedan par čizmica. Djeca su svaki dan vrijedno čistila i pazila svoje čizmice, a na Nikolin imendan bi ih posebno lijepo ulaštila i stavila u prozor.
Nikola kad bi navečer prolazio pokraj kuća, u svaki bi prozor u kojem je bila lijepa čizmica stavio drvenu igračku koju je sam izradio. Kako su godine prolazile i Nikola je bivao sve stariji. Više na svoj imendan nije mogao ići u selo i donositi igračke. Mame nisu željele da im djeca budu tužna ako ujutro nađu praznu čizmicu pa bi svaka mama u tom malom selu stavila u čizmicu ono što bi našla u kući. Bile su to jabuke, orasi i bomboni zamotani u šarene papiriće.
Djeca bi se tim slatkišima jako razveselila jer su igračaka već imali dovoljno.

Stoga, draga djeco, budite večeras marljivi u čišćenju  i skromni u željama i sveti Nikola će vas sigurno nagraditi.