Kviz Nina i Tino
Autor: Ivana Šakić, 21. 5. 2018.

KVIZ

"Djeca uče od rođenja, njihovo je učenje cjelovito, a ne rascjepkano po predmetnim područjima. Ona uče kroz izravno neposredno iskustvo, tj. "iz prve ruke", kroz igru i aktivnim sudjelovanjem u procesu učenja, u interakciji s drugom djecom i podržavajućim odraslima, tj. odraslima koji ih razumiju i uvažavaju." - prof. dr. sc. Edita Slunjski, Tragovima dječjih stopa, 2012.

Kviz Nina i Tino školsko je natjecanje iz predmeta hrvatskoga jezika, matematike, prirode i društva koje integrira i međupredmetne teme kao što su: Učiti kako učiti, Zdravlje, Sigurnost i zaštita okoliša, Osobni i socijalni razvoj, Građanski odgoj i obrazovanje, Poduzetništvo. To je jedini učenički kviz dosada osmišljen prema principu cjelovitoga učenja. (Izvor Profil Klett)

Cijelu školsku godinu pojedini učenici iz 3.a, 3.b i 4.a razreda zajedno sa svojim mentoricama vrijedno su se pripremali za veliko finale kviza Nina i Tino koje se održalo u školi 17. svibnja 2018. s početkom u 12 sati.

U kvizu su sudjelovali sljedeći učenici:

* 3.a: Marija Hideg, Leon Živković, Josipa Zovko i Lucija Lukić

* 3.b: Filip Milosavljević, Lana Vidaković, Dunja Blašković, Anastasia Đurić i Iva Ivankiv

* 4.a: Klara Dujaković i Lea Samardžić.

Svi su sudinici dobili prigodne nagrade (diplomu, vrećicu za preobuku i narukvicu), a najbolji u svakom razredu osvojili su i medalju za prvo mjesto.

Prvo mjesto u 3.a osvojio je Leon Živković, u 3.b Iva Ivankiv, a u 4.a Klara Dujaković

Jelena Nagy