« Lipanj 2020 »

ENGLESKI JEZIK

Engleski jezik je drugi najrašireniji jezik na svijetu. Smatra se da postoji 400 milijuna ljudi kojima je engleski izvorni (native speakers), 300 milijuna onih kojima je on drugi jezik i još 100 milijuna onih koji ga koriste kao strani jezik.

Službeni je jezik u SAD-u, Ujedinjenom Kraljevstvu, Irskoj, Kanadi, Australiji, Novom Zelandu, Južnoafričkoj Republici te u državama članicama Commonwealtha. Ovaj jezik ujedno je i službeni jezik Ujedinjenih naroda i drugih međunarodnih organizacija, poput Međunarodnog olimpijskog odbora.

Upravo zbog svoje rasprostranjenosti, engleski jezik smatra se svjetskim jezikom tako da njegovim učenjem postajemo stanovnici svijeta.

Engleski jezik ubraja se u skupinu germanskih jezika kojoj pripadaju mnogi drugi jezici poput njemačkog, nizozemskog, danskog, švedskog i norveškog.

Učenje jezika podrazumijeva učenje riječi i njihovog izgovora te gramatike.

Halloween

Halloween se slavi prije svega u SAD-u, Irskoj, Kanadi, Australiji i Novom Zelandu i obilježava se 31. listopada svake godine.Budući da je dio učenja engleskog jezika i učenje kulturnih običaja zemalja engleskog jezičnog područja, učenici 5. i 6. razreda su učili o samoj tradiciji i običajima vezanim uz Halloweena, te su se dobro zabavili u tradicionalnim igrama, te kratkom filmskom uratku.

Naravno, bez pravih i predanih pomagača učionica ne bi ni upola izgledala kao što je. :) Hvala ekipice heart

A valja se i malo glupiratiwink

Priloženi dokumenti:
Kriteriji ocjenjivanja.pdf