« Studeni 2020 »

Željka Zovko, Ivančica Brandt, Sanja Čuljak, Aneta Đipanović

Dan sigurnijeg interneta
8. veljače 2023.

Učenici su pod satima informatike obilježili Dan sigurnijeg interneta. Dan sigurnijeg interneta jedan je od najvažnijih dana u kalendaru informacijske sigurnosti. Obilježava se svake godine, drugog dana u drugom tjednu veljače, a ove godine njegov je slogan "Zajedno za bolji internet".

Učenici 6. razreda su sudjelovali u radionici "Sasvim sigurna/an sam je! - Jesi li uistinu?". Prepoznavali su rizična ponašanja na internetu te proveli diskusiju o tome. Nakon toga su se podijelili u grupe. Svaka grupa je dobila papir sa izmišljenom, opasnom situacijom vezanom za internet. Smišljali su nastavak priče, odnosno rješenje problema te ga prezentirali ostalim skupinama.

Učenici 3. razreda su ponavljali pojmove vezane za sigurnost na internetu, razgovarali su o poželjnim ponašanjima na internetu te su ta saznanja utvrdili u igricama na internetu,

ŠKOLSKA GODINA 2021./22.

Digitalna blagdanska slikovnica 1.a razreda

Blagdanska slikovnica

Dan sigurnijeg interneta
8. veljače 2022.

Učenici 1. i 7. razreda obilježili su ove godine Dan sigurnijeg interneta. Dan sigurnijeg interneta jedan je od najvažnijih dana u kalendaru informacijske sigurnosti. Obilježava se svake godine, drugog dana u drugom tjednu veljače, a ove godine njegov je slogan "Zajedno za bolji internet".

Učenici 7. razreda imali su zadatak izraditi digitalne plakate na temu Dana sigurnijeg interneta, a neke od plakata možete vidjeti u nastavku.

Učenici 1. razreda uređivali su online superheroje koji će ih štititi dok pretražuju internet. Superheroji su izrađeni na web stranici https://superherotar.framiq.com/, a neke od superheroja možete vidjeti u nastavku.