« Svibanj 2024 »

Bez brige za užinu 4
Autor: Ivana Šakić, 31. 8. 2022.

Bez brige za užinu 4

Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva-uvjeti:

1. obvezni kriterij

-        Djeca iz obitelji koje su korisnice prava na doplatak za djecu (dokument: važeće rješenje HZMO-a o priznavanju prava na doplatak za djecu ili važeće rješenje o priznavanju prava na doplatak za djecu izdano od strane nadležne inozemne institucije i pisana izjava korisnika doplatka da ukupni dohodak ostvaren u prethodnoj kalendarskoj godini po članu kućanstva mjesečno ne prelazi 70 % proračunske osnovice, odnosno ne prelazi iznos od 2.328,20 kuna ili potvrda HZMO-a o isplaćenom doplatku za djecu ili uvjerenje HZMO-a o priznatom pravu na doplatak za djecu ili potvrda o visini dohotka i primitka Porezne uprave iz koje je vidljiva isplata dječjeg doplatka)

2. dodatni kriteriji

-        Djeca iz višečlane obitelji-obitelj s troje i više djece (dokument: izjava o članovima zajedničkog kućanstva i rodni listovi djece ili potvrde o školovanju)

-        Djeca iz jednoroditeljskih obitelji (dokument: rodni list djeteta ili izvadak iz matice rođenih i važeća odluka suda o roditeljskoj skrbi ili smrtni list roditelja ili izvadak iz matice umrlih)

-        Djeca iz obitelji u riziku od siromaštva, koja se po osobnoj procjeni djelatnika škole ili centra za socijalnu skrb, nalaze u nepovoljnim osobnim, socijalnim i materijalnim okolnostima, a razlog nije činjenica da su iz višečlane ili jednoroditeljske obitelji

-        Djeca državljani Ukrajine kojima je priznata privremena zaštita (dokument: iskaznica stranca pod privremenom zaštitom)

Neovisno o načinu financiranja užine potrebno je doći u tajništvo škole potpisati ugovor.

Ravnatelj:

Tihomir Hideg, prof.