« Svibanj 2024 »

Obavijest roditeljima
Autor: Ivana Šakić, 29. 12. 2022.

O IZDAVANJU POTVRDA O STATUSU ŠKOLOVANJA UČENIKA

Poštovani roditelji,
obavještavam vas da potvrde o statusu školovanja učenika, vašeg djeteta, možete preuzeti u elektroničkom obliku iz aplikacije e-Dnevnik na portalu e-Građani.
Prijavite se u e-Dnevnik korisničkim podatcima vašeg djeteta i u desnom gornjem uglu pored imena i prezimena djeteta kliknete na izbornik (vodoravne crtice) i otvorit će vam se padajući izbornik na kojem odabirete ispis potvrda.
Odaberite svrhu potvrde i kliknite generiraj potvrde.

Treba vam potvrda da ste učenik kako biste ostvarili pravo na dječji doplatak ili u druge svrhe?

Po nju ne morate više odlaziti u tajništvo škole, već e-potvrdu možete dobiti i digitalnim putem.

U padajućem izborniku moguće je izabrati svrhu potvrde. Potvrde koje su izdane putem ove usluge zamjenjuju u potpunosti potvrdu iz škole u svim pravnim poslovima te više nije potrebno dolaziti osobno po potvrdu u tajništvo škole.

Potvrde je, moguće spremiti na računalo, slati ili ispisivati, ovisno o potrebama.

Potvrdu je moguće generirati u svrhu dokazivanja da je učenik u aktualnoj školskoj godini upisan u program i razred, odnosno da ima status redovitog učenika. Popis raznih svrha za koje je moguće generirati potvrde dostupan je nakon prijave u aplikaciju. Tako se naprimjer potvrde mogu generirati u svrhu:

• ostvarivanja prava na učenički prijevoz
  • ostvarivanja prava na dječji doplatak
  • smještaja u učeničkom domu
  • stipendiranja
  • ostvarivanja prava na socijalnu pomoć
  • i drugo.

Sustav za izdavanje potvrda podatke o učenicima preuzima iz baze podataka eMatica. U slučaju da primijetite neki pogrešan podatak (ime/prezime/datum rođenja/0IB/adresa prebivališta-boravišta) na kreiranoj potvrdi, potrebno je obratiti se u tajništvo škole.

Upute za rad u kojima je prikazan ispis potvrda dostupne su na poveznici:

Potvrde su elektronički potpisane i zamjenjuju u potpunosti potvrde iz
škole u svim pravnim poslovima.
(Zakon o provedbi Uredbe (EU) br. 910/2014 Europskog parlamenta i Vijeća
od 23. srpnja 2014. o elektroničkoj identifikaciji i uslugama povjerenja za
elektroničke transakcije na unutarnjem tržištu i stavljanju izvan snage Direktive
1999/93/EZ; Narodne novine broj 62/17.)

S poštovanjem,

Tihomir Hideg, prof.