Očuvanje tradicije
Autor: Ivana Šakić, 16. 3. 2018.

Slovensko-hrvatska školska suradnja

Što su naše bake radile, projekt je koji je na eTwinning platformi pokrenula Osnovna škola Šentjernej iz Slovenije.

Danas učenici, kao i njihovi roditelji, poslijepodnevne i večernje sate provode pred računalima, mobitelima, gledajući televiziju, a to nije ono što su činili naše bake i djedovi.
Projekt je pokrenut kako bi se istražilo kako je nekoć bilo u Sloveniji odnosno u krajevima partnerskih škola.
Cilj projekta: - isprobati neke zaboravljene aktivnosti
                     - naučiti nešto novo jedni od drugih
                     - upoznati život u prošlosti
                     - pronaći drugačije mogućnosti korištenja                                   slobodnog vremena
                     - upoznati vršnjake iz drugih država

Učiteljica Patricija Burazin sa svojim učenicima uključila se u spomenuti projekt te smo imali priliku već ranije pogledati izložbu starina koje su prikupili učenici, roditelji, djelatnici i svi prijatelji naše škole.
Suradnja je dosegnula novu razinu te su nam predstavnici iz Slovenije ovih dana u gostima. Osim druženja i radionica koje su priređene u školi, gosti su dobili priliku upoznati naš grad uz vodstvo naših geografa/povjesničara, učiteljice Jasminke Kosor i učitelja Tihomira Hidega.
Fotografije u nastavku prikazuju prijem gostiju, razgled škole, učenje slovenskog jezika i radionicu na kojoj se na tradicionalan način izrađivala ukrasna košarica.

Ponosni smo na naše učitelje koji neumorno doprinose kvaliteti rada i promociji naše škole kao i na naše učenike koji marljivo sudjeluju u svim zadatcima koji se pred njih postave.